Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
08:10:52

Nyhetsstudio

SisteMest lest
20. jan. 2025, 07:58 - Redaksjonen

Nødnettet var ute i Flatanger kommune

Ekstreme værforhold førte til at nødnettet var nede noen timer i Flatanger kommune. Ordfører Olav Jørgen Bjørkås (Sp) sier de er sårbare. I Trøndelag var over 40.000 husstander uten strøm fredag kveld.

Ordføreren sier til Dagbladet at nødnettet var nede i flere timer lørdag kveld. Han sier han ikke kjenner til at det har hatt noen konsekvenser. Alle nødetater og kritiske tjenester i kommunen har kommet seg fram. Veiene i kommunen har vært stengt i korte perioder på grunn av trær som har falt ut i veibanen.

Bjørkås sier det er en fortvilet situasjon at også kommunikasjon, i form av telefoni og bredbånd har vært nede. Det går ut over viktige funksjoner som trygghetsalarmer, sier han. I forkant sende de ut SMS til befolkningen, men med mobilnettet nede, har de ikke fått ut meldinger til alle, naturlig nok.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Annonser
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS