nytt om navn
Securelink ansetter Idar Lund, Trond Johnsen og Johnny Lam
Idar Lund, Trond Johnsen og Johnny Lam i Securelink.
Foto: Securelink
Sikkerhetsselskapet Securelink har ansatt tre nye medarbeidere, skriver selskapet i en pressemelding. Selskapet ble i sommer kjøpt av det franske telekomselskapet Orange.
Idar Lund startet den 1. oktober som Senior Security Advisor. Han har en rekke sertifiseringer innenfor sikkerhet, og kommer fra stillingen som sikkerhetsarkitekt i Netsecurity. De siste årene har han drevet med blant annet sikkerhet i forbindelse med valggjennomføringen i Norge. I tillegg har han erfaring som sikkerhetskonsulent i Atea og Evry.
I tillegg har Securelink også ansatt Trond Johnsen som Senior Security Advisor og Johnny Lam som Junior Security Advisor. Begge to startet opp 1. november. Johnsen har bakgrunn fra Itera, IBM og Evry, og skal være med på å styrke Securelinks kompetanse på skysikkerhet innenfor hybride- og multicloud-miljøer. Johnny Lam kommer fra Mnemonic hvor han de to siste årene har vært en del av SOC-teamet.