For å lese artikler må du være abonnent

50 kr for 5 uker

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev

Deretter 299 kr/mnd. Fornyes automatisk, avslutt når du vil.

PRØV OSS I 5 UKER

2990 kr / år

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev
  • Spar 598 kr

Fornyes automatisk til ordinær pris, avslutt når du vill.

BESTILL NÅ

Bedrift eller student?

  • Sjekk om du har tilgang via arbeidsgiver
  • Pristilbud til din bedrift
  • Innløs din gratis studenttilgang

Tilgang avhenger av avtalen med din arbeidsgiver eller ditt studiested.

LES MER HER

skytjenester

Har tatt maskinlæring langt forbi eksperimentstadiet: – Nå slipper ekspertene å gjøre de kjedelige jobbene

Lars Joakim Nilsson i Inmeta og Stian Barkbu i DNV GL.
Lars Joakim Nilsson i Inmeta og Stian Barkbu i DNV GL.

BJØRVIKA (digi.no): Mange bedrifter snakker om kunstig intelligens (AI – Artificial Intelligence) og maskinlæring, men det er få som har tatt i bruk AI til noe virkelig nyttig. Ett selskap som har kommet lenger enn mange andre, er det norske selskapet DNV GL.

Under et frokostseminar i regi av Inmeta fikk vi et innblikk i hvordan DNV GL har tatt AI langt forbi eksperimentstadiet, og nå har kommet så langt at de begynner å se store tids- og kostnadsbesparelser.

– Vi begynner å se rekkevidden av det å ha regnekraft i skyen, og det utfordrer vår businessmodell. Vi har begynt å tegne opp et roadmap, og vår ambisjon i DNV GL er å ligge helt i front, forteller Stian Barkbu i DNV GL.

Powered by Labrador CMS